Detail novinky

Uskutečnilo se setkání partnerů projektu VÝKON

Publikováno: 26. 04. 2012

Technologické centrum AV ČR pozvalo partnery projektu VÝKON na přátelské a informační setkání po dokončení projektu.

 Rok poté, co Technologické centrum AV ČR (TC) úspěšně dokončilo projekt s názvem „Výzkum pro konkurenceschopnost“ (VÝKON), na který získalo podporu z Operačního programu Praha Konkurenceschopnost, uspořádalo pro partnery projektu 13. dubna 2012 přátelské setkání v nových prostorách svého konferenčního centra.

Ředitel TC, Karel Klusáček, na zahájení setkání poděkoval zástupcům přítomných partnerů za podporu při realizaci projektu a dodal: „Je tedy také vaše zásluha, že Technologické centrum AV ČR může výrazně přispívat k rozvoji inovační infrastruktury v Praze a k vyššímu využití výzkumu pro rozvoj konkurenceschopnosti založené na využívání znalostí.“ Vedoucí čtyř oddělení TC – technologický transfer, národní informační centrum pro evropský výzkum, strategické studie pro výzkum a inovace a česká kancelář pro výzkum a vývoj v Bruselu - pak představili svoje hlavní činnosti a nastínili možnosti další partnerské spolupráce do budoucna.

Díky podpoře projektu VÝKON, který byl zahájen v říjnu 2009, byla zrealizována koupě, rekonstrukce a technické vybavení budovy Ve Struhách v Praze 6. Do té doby bylo TC, které je hodnoceno jako jedna z předních národních organizací pro podporu výzkumu, vývoje a inovací, rozptýleno na čtyři odloučená pracoviště v různých částech Prahy. Bylo vybudováno komplexní centrum integrovaných služeb pro podporu inovačního podnikání, transferu technologií a podporu účasti českých výzkumných a podnikatelských subjektů v mezinárodních výzkumných projektech. Projekt VÝKON umožnil integrovat všechny činnosti TC do jedné budovy a zahájit nové aktivity. Zároveň zde vzniklo moderní Konferenční a vzdělávací centrum pro konání odborných seminářů, školení a konferencí s kapacitou 130 míst ve dvou sálech s veškerým konferenčním zázemím. V tříposchoďové budově je celkem 42 kanceláří pro téměř 100 pracovníků.

Celý text včetně informací o všech partnerech projektu VÝKON naleznete v příloze zde,

prezentace ze setkání partnerů zde,

 

« zpět