Detail akce

Rozvoj nanotechnologií a rizikový kapitál v ČR

Datum: 31. 05. 2012
Místo: TC AV ČR, Ve Struhách 27, Praha 6

 Technologické centrum AV ČR, Svaz chemického průmyslu ČR a CzechInvest ve vzájemné spolupráci pořádají workshop „Rozvoj nanotechnologií a rizikový kapitál“, který se uskuteční ve čtvrtek 31. května 2012 v zasedací místnosti Labe. Na workshop jsou zvání  představitelé českých firem v oblasti NANO, zástupci bankovního sektoru a představitelé akademické sféry z oboru nanověd a nanotechnologií.


Cílem workshopu je pomoci inovacím založeným na uplatňování výsledků výzkumu a přispět tak ke zdárné přípravě inovačně zaměřeného EU programu Horizon 2020 ve specifické oblasti nanověd a nanotechnologií.

Dopolední část workshopu má charakter prezentací zaměřených jednak na současné trendy nanotechnologií, příklady jejich úspěšné komercializace a možnosti podpory rozvoje nanotechnologií v ČR , a zároveň na možnosti finanční podpory inovativních firem z pozic nového seed/ VC fondu MPO a dalších forem rizikového a jiného kapitálu.

Odpolední část workshopu bude věnována diskusi o konkrétních možnostech a zkušenostech  s podnikáním v oblasti nanotechnologií v ČR. V panelové diskusi  přislíbili účast představitelé významných českých firem působících úspěšně na trhu s nanomateriály a jejich aplikacemi. Smyslem těchto úvodních vystoupení je podělit se s účastníky workshopu o své poznatky a zkušenosti z podnikání v oblasti nanotechnologií.

Program naleznete zde, pro registraci klikněte zde

Kontakt:

  • Jméno: Jitka Kubátová
  • Telefon: 234 006 114
  • Fax: 234 006 251
  • Email: kubatova@tc.cz

« zpět